SP in actie voor avondbus lijn 5 naar Beuningen
SP in actie voor avondbus lijn 5 naar Beuningen
![](https://nijmegen.sp.nl/sites/nijmegen.sp.nl/files/styles/afd_middenkolom/public/nieuwsafbeeldingen/lijn5_logo.jpg?itok=PIikj2nY)
De Nijmeegse SP steunt de actie van SP Beuningen tegen het verdwijnen van buslijn 5 in de avonduren. Donderdagavond 14 september om 20:30 wordt de actie afgetrapt bij het busstation in Nijmegen.
Busbedrijf Breng is van plan lijn 5 (Beuningen-Groesbeek) in de avonduren te laten vervallen. Dat betekent dat je na 21:00 ‘s avonds niet meer met de gewone bus tussen Beuningen, Nijmegen en Groesbeek kan reizen. Breng stelt voor dat mensen in de avond dan maar met de Flexbus op bestelling moeten gaan rijden. Deze BrengFlex kost € 3,50, ongeacht hoe ver je reist. Een ritje van centrum Nijmegen naar centrum van Beuningen of Groesbeek wordt daardoor meer dan een euro duurder in de avond.
Voorzitter van de SP in Beuningen Jos Swartjes: “Beuningen maar ook Groesbeek verdient ook in de avond-uren een fatsoenlijke en betaalbare lijnbus. Daarom vragen wij reizigers of ze ook voor behoud van lijn 5 in de avond zijn. We verzamelen de protesten en zullen die aanbieden bij de provincie Gelderland. Het is aan de provincie om de dienstregeling goed te keuren.”
De petitie aan de Provincie Gelderland om lijn 5 in de avond te behouden is vanaf donderdag 14 september digitaal te ondertekenen! Ga daarvoor naar beuningen.sp.nl/bus.
- Zie ook:
- Verkeer en vervoer
Reactie toevoegen