nijmegen.sp.nl

Homepage SPNijmegen

Zoeken in Nijmegen

hulpdienst nijmegen 0243229388

SP Nijmegen :: Home

donderdag 24 april 2008

Breed in het nieuws

Hoort bij: Actie, Afdeling, Discussie, In het nieuws door redactie om 13:56 uur

Samen met PvdA en GroenLinks heeft de SP het bestuur van Breed verzocht om een tevredenheidsonderzoek te houden onder de medewerkers van Breed. Aanleiding hiervoor zijn klachten die bij de partij, maar ook de vakbond en Unitas zijn binnengekomen. Hieronder 2 berichten uit de Gelderlander hierover. Zie ook de discussie op de Gelderlandersite.

‘Personeel Breed in de knel’

door Harm Graat NIJMEGEN woensdag 23 april 2008 | 03:48 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 23 april 2008 | 21:21

Er moet een onderzoek komen naar vermeende misstanden bij de sociale werkvoorziening van Breed. Dat stellen vakbond AbvaKabo/FNV en de Nijmeegse coalitiepartijen SP, GroenLinks en PvdA. Zowel bij de vakbond als bij de SP-fractie zijn naar eigen zeggen tientallen meldingen binnengekomen over een verziekte werksfeer en een ‘angstcultuur’.

“Mensen worden geintimideerd, bijvoorbeeld als ze zich ziek willen melden”, zegt SP-raadslid Senay Akdemir. “Wij eisen daarom een tevredenheidsonderzoek onder alle medewerkers.”

Bij Breed werken ongeveer 2.300 mensen, onder meer bij de groenvoorziening en op sociale werkplaatsen; het merendeel heeft een lichamelijke of psychische arbeidshandicap. Geprobeerd wordt om werknemers door training naar een reguliere baan te begeleiden.

Een paar jaar geleden was Breed, verbonden aan de gemeente Nijmegen en acht regiogemeenten, vaak in het nieuws vanwege financiele problemen. Volgens Frans Carbo van AbvaKabo/FNV heeft het er alle schijn van dat die zijn opgelost ten koste van het personeel. “De directie van Breed kijkt alleen naar cijfers en niet meer naar mensen.” SP-raadslid Akdemir: “Een veelgehoorde klacht is dat medewerkers tegen hun zin worden gedetacheerd bij een ander bedrijf, waar het ontbreekt aan begeleiding. Ze voelen zich weggerukt uit hun vertrouwde omgeving. Breed moet een sociale werkvoorziening zijn, geen asociale.”

De Breed-directeur zegt zich niet te herkennen in de klachten. “Natuurlijk gaat er wel eens wat fout. Maar het beeld dat nu wordt geschetst, dat kan ik absoluut niet plaatsen. Ik geloof het ook niet. Mijn managers ook niet.”

Hij wijst erop dat Breed een bedrijf in verandering is: net als elders in Nederland, wordt personeel minder binnen de eigen muren en meer bij reguliere bedrijven ondergebracht. Dat kan weerstand oproepen. “Maar ik voer slechts uit wat door de negen regiogemeenten zelf is ingezet.”

Met het klanttevredenheidsonderzoek heeft de directeur naar eigen zeggen geen moeite. “Sterker nog: dat onderzoek heb ik allang toegezegd.”


‘Angst regeert bij Breed’

door Harm Graat NIJMEGEN woensdag 23 april 2008 | 16:37 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 24 april 2008 | 14:46

Bij de sociale werkvoorziening Breed worden werknemers stelselmatig geintimideerd door leidinggevenden; de angst regeert. Dat zeggen Gerrit van den Brink en Pim Lindner, voorzitter en vice-voorzitter van de ondernemingsraad van Breed.

Omdat er vanuit de top van het 2.300 werknemers tellende bedrijf niet is gereageerd op een zwartboek dat onlangs is aangeboden, heeft de OR inmiddels het vertrouwen in de directeur opgezegd. “Wij zien bij deze directeur geen enkele intentie om dingen te verbeteren, om er voor te zorgen dat onze mensen weer gewoon met plezier naar hun werk gaan. Er heerst al jaren een angstcultuur en dat moet stoppen.”

Breed is actief in Nijmegen, Wijchen, Beuningen, Druten, Heumen, West-Maas en Waal, Groesbeek, Ubbergen en Millingen aan de Rijn. Op de tientallen grotere en kleinere locaties werken voornamelijk mensen met een lichamelijke of verstandelijke handicap. Het gaat onder meer om sociale werkplaatsen, groenbedrijven en logistieke centra.

Volgens de OR zijn de problemen de afgelopen tijd steeds heviger geworden. Lindner: “Wij krijgen gemiddeld vier klachten per dag binnen.” Bij vakbond AbvaKabo/FNV hebben ze in een paar maanden tijd honderd telefoontjes van Breed-medewerkers ontvangen, zo vermeldt het zwartboek.

“De rode draad van alle klachten is de slechte bejegening van onze medewerkers, die vaak toch al kwetsbaar zijn”, zegt Lindner. “Wie te vaak ziek is, verlof wil of te vaak naar de dokter moet, wordt openlijk gedreigd met overplaatsing, korting op het salaris of ontslag. Dat zijn geen incidenten, dat is schering en inslag. Mensen wordt ook verboden om met de OR te praten.”

Vakbond en OR stellen dat de Breed-directie is doorgeschoten in de ‘verzakelijking’ van het bedrijf en dat alleen naar cijfertjes wordt gekeken, niet meer naar mensen.

De Breed-directeur liet eerder deze week al weten zich in het geheel niet te herkennen in het duistere beeld dat wordt geschetst. Hij zegde een tevredenheidsonderzoek onder alle werknemers toe. Paul Depla, wethouder in Nijmegen en voorzitter van het bestuur van Breed, laat desgevraagd weten te pleiten voor het aanstellen van een bemiddelaar. “De perceptie van de werkelijkheid loopt in deze kwestie 180 graden uiteen. In zo’n situatie lijkt het mij goed iemand te benoemen die gaat kijken wat er echt aan de hand is en de partijen weer aan tafel krijgt.”

7 reacties »

  1. Er gaat van alles mis bij breed slechte beglijding bij geplaaste plekken.

    ik had een arbeidongeval en er werd er niets aan gedaan ik heb toen zelf maar een advocaten in handen genomen en heb nu de zaak vrij wel rond.
    ik vind het schanden dat mijn werkgever erniets tegen deed.

    Reactie door schipie — vrijdag 16 mei 2008 @ 13:50

  2. we zijn nu een paar maanden verder en het is nog steeds klote in dat bedrijf , je mag niet ziek worden , dan komt gelijk je chef aan de deur en zegt dat ie je geld inhoud omdat ie vind dat je gewoon kan werken als je ziek bent.met de bedrijfsarts zijn ze heel closed al die managers en chefs , zei zegt zelf ook dat er erge druk op haar staat . heb ik op band trouwens.en nog een hoop dingen , zal zeer zeker uittikken binnenkort . ze dreigen nog steeds met ontslag , sterker nog je krijgt een papier onder je neus of je dat wilt tekenen , en als je dan zegt ik wil het mee naar huis nemen want ik snap het niet zo goed ik wil dat mijn moeder het even leest , zeggen ze nee dat mag niet. grote monden krijg je als je even een sigaretje rookt , maar de chefs staan de hele tijd te roken buiten met de voormannen ieder kwartier , wij zijn net zo verslaafd als hun hoor .en wij mogen het niet , laat hun dan het goede voorbeeld geven . iedere 5 min hebben ze een bak koffie , pak jij een bak zeggen ze tegen je, jij mag dat in de pauze. sorry hoor ga dan niet de hele tijd zitten spekken voor onze neus . als je niet wilt over werken dwingen ze je er toe , zodat je niet eens naar huis durft op dat moment .of je word gelijk overgeplaatst . lekker hoor .ik werk er nu al heel wat jaatjes maar sinds de huidige directeur er is , is het echt klote voor ons , ik snap dat ie zijn zakken wil vullen , maar ga niet zo hard over onze rug dan , ik heb nog veel meer maar dat komt zeer zeker nog zeker voor het nieuwe jaar . groetjes van post en print collega,s

    Reactie door postbezorger — maandag 11 augustus 2008 @ 18:38

  3. weet je wat ik krom vind dat als je schik hebt in je werk ik ben bij breed begonnen in 1986 in de groen voorzieningen en altyd heb ik er met plezier gewerkt tot vorig jaar en ik zit nu in een situatie waar in mensen problemen hebben met zich zelf wat erg genoeg is en met de woorden kanker gooien als of het niks is ik kan daar niet meer tegen!! ik ben ook uit mijn vorige locatie weg gegaan door problemen deze mensen worden voor gesproken ik heb opleidingen gevolgd maar waar voor ……..ik voel me echt teleur gesteld door mijn werkleiders
    verder is het maar alles accepteren wat er ook gebeurd ik word weg gestuurt door dat ik het niet meer aan kan en deze mensen met een zware rug zak mogen blijven !! dat is breed .
    als of ik niks heb mee gemaak ik ben mijn auders verloren aan kanker !!!
    diep striest hoe lang hou ik dit nog vol

    Reactie door een mede werker — dinsdag 8 december 2009 @ 22:29

  4. ik kan een boek schrijven het gaat allemaal niet eerlijk daar bij de ferma breed en ik kan hulp gaan zoeken of ander werk!! dat voeld zo van zoek het maar uit
    een werleider hoord er toch voor zorg dragen dat als er problemen zijn daar goed mee word om gegaan nee dan is het van wat wil jij waarom ik als of alles aan mij licht nee krom toch!!

    Reactie door een mede werker — dinsdag 8 december 2009 @ 22:48

  5. en dan is dit alles nog maar zacht uit gedrukt om dat ik bang ben alles te vertellen ik hoop echt dat er binnen breed is een een goede opruiming word gehouden en er eens mensen worden geplaats die er zijn voor de mensen en niet alleen voor het geld dat is latere zorg !!
    werk sociale werk vooziening is toch voor mensen met een beperking !! toch

    Reactie door een mede werker — dinsdag 8 december 2009 @ 23:15

  6. dan moet ik morgen terug naar die mensen
    nou leuk en niemand die voor je op komt
    ik wil werken in normalen omstandig heden kan ik er wat aan doen dat ik niet in de productie mee kan in het vrije bedrijfs leven nee
    ike ike en nog eens ike vetver

    Reactie door een mede werker — dinsdag 8 december 2009 @ 23:31

  7. hoi allemaal
    werk bij breed uitgeleend aan hp hp is zo goed als dicht
    er word gewoon vies spel gespeelt
    er is een nieuw pand de schollekamp er is tegen ons gezegt als dat we allemaal een gesprek zouden krijgen
    nou nades nopes dus je ziet zelf dat er mensen worden geroepen naar kantoor ja die en die etet et gaan naar schollekamp
    ons is door de jaap verteld als dat de pant er is
    maar wij zitten nog op hp wij vallen niet in het straatje van de baasen en wij mogen de droep op ruimen en als dat is gebeurd worden wij gedumpt mensen zijn worden er gestres van en spaningen wat kan ik hier tegen doen de rest van de mensen die er nu nog zijn hebben drie keuze om de dataceren
    er worden nog geen eens dossiers bij gehaald ze kijken niet eens wat iemand mankeerd waar moet ik weezen om daar over een klacht in te dienen

    gaarne zou ik hier bericht over willen hebben
    afz anita van duinen

    Reactie door medewerkster van breed — maandag 27 juni 2011 @ 16:15

RSS-feed voor reacties op dit bericht. TrackBack URI

Geef een reactie

35 queries. 0,699 seconden. Powered by WordPress

Tweede Kamerverkiezingen 12 september 2012
1 voor allen
Laat zien waarom je SP-lid bent

Vroeg of laat
Studio SP
top