nijmegen.sp.nl

Homepage SPNijmegen

Zoeken in Nijmegen

hulpdienst nijmegen 0243229388

SP Nijmegen :: Fractie

Amendement: Zet de deur niet open voor sloop Nachtegaalplein

1e indiener H. van Hooft jr. (SP)
De gemeenteraad van Nijmegen, bijeen op 12 oktober 2005, overwegende dat:

  • In het huidige voorstel voor beschermd stadsbeeld Wolfskuil slechts 4 woningen aan het Nachtegaalplein een monumentale status krijgen.
  • De overige woningen aan het Nachtegaalplein geen enkele bescherming genieten en dus onherroepelijk ten prooi vallen aan sloop; § Sloop zal leiden tot veel duurdere huurwoningen die net onder de huursubsidiegrens zullen vallen (uitspraak Vincent Cantrijn tijdens bewonersavond)
  • Portaal jarenlang haar onderhoudsplicht aan het Nachtegaalplein heeft verwaarloosd en een beperkte renovatie heeft doorgevoerd waardoor de bewoonwaarheid van de woningen onder druk is komen staan;
  • Het restaureren, in de oude staat terugbrengen en eventueel uitbreiden van de woningen aan de achterkant technisch haalbaar is, maar op financiële bezwaren van Portaal stuit;
  • Dit financiële argument niet de doorslag mag geven om deze unieke woningen (hier liggen ook de roots van Portaal) vrijwel allemaal te slopen.

Besluit tot toevoeging van een beslispunt 3:
3. Nader onderzoek te doen naar de monumentale kwaliteit (en de mogelijkheden tot restauratie en renovatie) van de woningen aan het Nachtegaalplein om zo een groter deel dan de huidige vier woningen te beschermen tegen sloop.

Voor: (15) SP, CDA, Stadspartij, VSP
Tegen: (22) GL, PvdA, VVD, D66, NijmegenNu
Amendement verworpen


Het belangrijkste nieuws van de fractie valt te lezen op de nieuwspagina.
De raadsleden stellen regelmatig schriftelijke vragen en dienen moties en amendementen in bij raadsvergaderingen. Ook zijn de initiatiefvoorstellen te lezen en de belangrijkste debatbijdragen.
Op een aantal thema's worden dossiers bijgehouden.
De wethouders hebben een aparte pagina, waar ook valt te lezen hoe ze zijn te bereiken.
Contact opnemen kan ook. Kijk wanneer de fractieassistent aanwezig is of vul direct een contactformulier in.
Welke kant de SP op wil in Nijmegen valt te lezen in het verkiezingsprogramma 2006 - 2010 .

STOP DE AFBRAAK!


SP Weblog

Volg ons

SP Nijmegen op Twitter SP Nijmegen op facebook SP Nijmegen op Hyves SP Nijmegen op YouTube

SP Nieuws
Tweede Kamerverkiezingen 12 september 2012
1 voor allen
Laat zien waarom je SP-lid bent

Vroeg of laat
Studio SP
top