nijmegen.sp.nl

Homepage SPNijmegen

Zoeken in Nijmegen

hulpdienst nijmegen 0243229388

SP ledenwerkgroep Maas en Waal nu afdeling in oprichting

20-12-2004 • Op de partijraad te Amersfoort is afgelopen zaterdag de aanvraag van de ledenwerkgroep Maas en Waal besproken. De ledenwerkgroep Maas en Waal heeft bij het landelijke bestuur een aanvraag ingediend om een afdeling i.o. (in oprichting) te gaan worden. De partijraad heeft unaniem vóór deze aanvraag gestemd.

Deze uitslag betekent dat de voormalige ledenwerkgroep van de SP Maas en Waal nu officieel de status van afdeling i.o. heeft gekregen en op weg is naar een zelfstandige afdeling. De voormalige ledenwerkgroep krijgt nu een half jaar de tijd om een bestuur te gaan vormen en dit ook te laten benoemen tijdens een algemene leden vergadering. Daarnaast zijn er nog enkele voorwaarden verbonden aan het verkrijgen van de status: zelfstandige afdeling. Zo heeft iedere zelfstandige afdeling van de SP minimaal vijftig leden nodig.

SP-woordvoerder Geert van Tongeren: "Het aantal leden is geen enkel probleem, we hebben nu al meer dan 90 leden in Maas en Waal en er komen maandelijks nieuwe leden bij. Het meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen zal nog wel een flinke dobber gaan worden. Het landelijke bestuur van de SP stelt hier terecht zware eisen aan. Zo moet ieder potentieel SP raadslid de nodige scholing gevolgd hebben. Zonder deze scholing kun je jezelf niet verkiesbaar stellen als raadslid voor de SP. Op dit moment hebben we nog te weinig mensen die deze scholing hebben gevolgd. Als dit zo blijft dan zullen we niet mee gaan doen aan de gemeenteraadsverkiezingen in 2006, maar pas in 2010. Het is natuurlijk heel leuk om in een raad mee te praten, maar wij willen dit pas gaan doen als we daar genoeg deskundige mensen voor hebben. De SP kiest er voor om pas mee te gaan doen aan de verkiezingen, als we beschikken over een lijst van mensen die ook daadwerkelijk deskundig zijn. Het vervullen van een raadszetel brengt vele verantwoordelijkheden met zich mee, waarmee nu nog wel eens wat al te gemakkelijk wordt omgegaan. De SP wenst niet in deze trend mee te gaan."

STOP DE AFBRAAK!


SP Weblog

Volg ons

SP Nijmegen op Twitter SP Nijmegen op facebook SP Nijmegen op Hyves SP Nijmegen op YouTube

SP Nieuws
Tweede Kamerverkiezingen 12 september 2012
1 voor allen
Laat zien waarom je SP-lid bent

Vroeg of laat
Studio SP
top