nijmegen.sp.nl

Homepage SPNijmegen

Zoeken in Nijmegen

hulpdienst nijmegen 0243229388

SP Nijmegen :: Nieuws
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Prijsverhoging door OV-chipkaart is schandalig

14-12-2009 • De SP in Nijmegen wil dat de Stadsregio Arnhem-Nijmegen de tarieven voor het reizen met de OV-chipkaart bijstelt. Uit onderzoek van de Gelderlander blijkt dat de prijs van een busritje met een OV-chipkaart in de regio Nijmegen gemiddeld met 12% omhoog gaat ten opzichte van prijs met een strippenkaart. Bij de invoering van de OV-chipkaart werd nog beweerd dat de gemiddelde prijs voor een busritje niet zou stijgen.

Matthias van HunnikSP-gemeenteraadslid Matthias van Hunnik: “Mensen worden door de invoering van de OV-chipkaart op twee manieren gepakt. Al eerder hebben we het verdwijnen van het voordelige KAN-kaartje en de invoering van de dure rittenkaarten moeten aankaarten. Nu blijkt dat mensen die reizen met de OV-chipkaart ook duurder uit zijn dan voorheen met de strippenkaart.”

De SP-fractie wil woensdag tijdens de raadsvergadering vragen stellen over de prijsstijging. Van Hunnik: “De Gelderlander spreekt van een gemiddelde prijsstijging van 12%. Ik vraag mij af hoeveel meeropbrengsten dit meebrengt voor het busbedrijf. Ik hoop dat het college dit helder kan maken, want als er meer verdiend wordt door de OV-chipkaart dan moet de prijs omlaag zodat dit ten goede komt aan de busreiziger en niet het busbedrijf.”

De SP zal het college en de Nijmeegse delegatie in de Stadsregioraad oproepen om er bij de Stadsregio Arnhem-Nijmegen, als opdrachtgever voor het openbaar vervoer, op aan te dringen dat er maatregelen worden getroffen om ervoor te zorgen dat de prijsstijging van een gemiddeld busritje in Nijmegen tegen wordt gegaan.

Van Hunnik: “Als we willen dat er meer mensen met het openbaar vervoer gaan reizen dan moeten we ook de prijs aantrekkelijk maken en niet steeds verhoging op verhoging stapelen. Als we op deze weg doorgaan dan rijdt de bus alleen nog maar voor ouderen en studenten, want die kunnen gratis met de bus.”

RSS-feed Nijmegen RSS 2.0

STOP DE AFBRAAK!


SP Weblog

Volg ons

SP Nijmegen op Twitter SP Nijmegen op facebook SP Nijmegen op Hyves SP Nijmegen op YouTube

Poll

Europa moet afblijven van onze lonen, uitkeringen en pensioenen
Jazeker
Zeker niet

SP Nieuws
Tweede Kamerverkiezingen 12 september 2012
1 voor allen
Laat zien waarom je SP-lid bent

Vroeg of laat
Studio SP
top